Obliba internetových magazínů prudce stoupá

Možná jste si toho všimli také, ale zatím co televizním stanicím sledovanost spíš upadá, magazínů na internetu přibývá jak hub po dešti, a co víc daří se jim. Některé z nich jsou totiž velmi kvalitní.

Magazíny nabízí články zdarma, kdykoliv a odkudkoli

Internetové magazíny mají mnoho trumfů, kterým tištěná či televizní zpravodajství mohou jen těžko konkurovat. První velkou výhodou je dostupnost, drtivá většina internetových magazínů nabízí své články zcela zdarma. A hlavně v době kdy má každý chytrý telefon, notebook, tablet či jiná chytrá zařízení si mohou články přečíst kdykoli kdy mají čas a náladu a rovněž i odkudkoliv.

Psané pro radost a ne pro peníze

To ovšem není samozřejmě jedinou výhodou. Na rozdíl od velkých společností jsou magazíny spíš věcí zájmovou. Lidé je tedy píší, protože je to opravdu baví, a protože se zajímají o to, o čem píší, a ne protože jsou za to placeni. To se často samozřejmě velmi výrazně odráží na práci samotné.

Tematicky vyhraněné

Pokud se věnujete zajímavému koníčku, který však není nějak víc rozšířen, byl by asi docela problém najít například tištění magazín s touto tématikou. Bohužel by se jej nevyplatilo tisknout. Avšak internetové magazíny? To je něco jiného, některé jsou tematicky velmi vyhraněné a jsem si téměř jistá, že najdete zajímavý a kvalitní blog psaný česky či anglicky téměř na cokoli, co vás zajímá.

Zpětná vazba

Jedna z věcí, kterou na internetových magazínech miluji já, je ta možnost zpětné vazby. Redaktoři mají možnost oslovit své čtenáře, ale oproti tištěným mediím, kdy je to často dost složité, mají i čtenáři dost snadnou a rychlou možnost se vyjádřit. Což je myslím skvělé pro obě strany.

Je tedy jasné, že internetové magazíny mají opravdu řadu výhod. Lze očekávat, že jejich obliba bude i nadále stoupat a já bych si ani nic jiného nepřála, cením si jich totiž dvojnásob, jako redaktorka i jako čtenářka.

0 komentářů u “Obliba internetových magazínů prudce stoupá