Olivové dřevo a výrobky

Víte co je olivovník a jeho historii a použití v běžném životě?

Byla to větev olivovníku, která byla stejně jako první cena pro vítěze olympijských her, symbolizující moudrost, vůli a ctnost. Olivovník se pojí k historii a náboženství Řecka více než 3000 let a olivovník je součástí mýtů Řecka, legendární země filozofie a vědění. Olivové dřevo má jedinečné vlastnosti. Díky své jedinečné textůře dřeva je skvělý přírodní doplněk, avšak vlastnosti v praktickém využití jsou kolosální. Olivovníkové dřevo je známé pro svou trvanlivost, vlastní zvláštnostíi dřeva je vysoká hustota 92%.

Vezmeme třeba klasickou vařečku (vařechu). Jistě jste po dlouhém a častém používání přišli na to, že dřevo se nadměrně opotřebovává a nasává nepříjemné pachy a chutě. Kuchyňské náčiní z olivovníku, díky své přirozené vnitřní mastnotě eliminuje vsakování pokrmů a koření do dřeva, tím eliminuje zanechání bakterií na dřevě. Skvělá a velmi praktická je též údržba. Jednoduše se udržuje, stačí pouze papírová utěrka, kterou z povrchu setřete nečistoty a není potřeba ji více čistit. Hlavně absolutně bez použití jakýchkoliv chemických přípravků. Více v nabídce www.coolplanet.cz

Výroba kuchyňského náčiní a dekorativních výrobků je velmi šetrná k životnímu prostředí.. Olivovníky jse kácí pouze v případě, že nemohou být dále pěstovány pro sklizeň oliv. Většina olivové řezby ze dřeva pochází z odřezků. Všechny výrobky značky Olive Tree jsou ručně vyřezávané z olivového dřeva.

0 komentářů u “Olivové dřevo a výrobky