Pojistné podvody dosáhly více než miliardy korun

Pojistné podvody dosáhly více než miliardy korun

Česká asociace pojišťoven (ČAP) zaznamenala v roce 2013 přes 10 tisíc podezřelých pojistných událostí, v jejichž rámci byly prokázány pojistné podvody za více než 1 miliardu korun.

Počet podezřelých případů, které specialisté pojišťoven šetřili, dramaticky vzrostl. Pojišťovny prověřovaly o 73 % více podezřelých pojistných událostí než v předchozím roce. Prokázaná hodnota odhalených pojistných podvodů však meziročně stoupla pouze o 2 %.

Nejvíce případů pojistného podvodu odhalily pojišťovny v segmentu pojištění motorových vozidel. Po předloňském meziročním poklesu narostl počet šetřených případů o více než 82 %. Výše prokázané hodnoty se přiblížila hranici 400 milionů Kč. Největší objem prokázaných hodnot přesahující částku 458 milionů Kč byl dosažen v pojištění majetku a odpovědnosti.

Nejvyššího meziročního nárůstu prokázané hodnoty, a to na více než dvojnásobek, dosáhly pojišťovny v pojištění osob. V tomto segmentu šetřily celkem 2 214 případů pojistného podvodu, tedy o cca 70 % více než v předchozím roce, a prokázaly hodnotu přes 227 milionů Kč. Jednalo se o pojistné podvody ze životního a úrazového pojištění, ale také náhrady léčebných výloh u cestovního pojištění.

0 komentářů u “Pojistné podvody dosáhly více než miliardy korun