Povinné ručení v roce 2014

Povinné ručení v roce 2014

Sazby povinného ručení několik let klesaly, nyní nastává opačný trend. Jednou z příčin jsou legislativní změny. Od loňského září mají pojišťovny povinnost odvádět minimálně 3 % z přijatého pojistného do Fondu zábrany škod. Současně se zvedla paušální částka za každou hodinu zásahu hasičů u dopravní nehody. Nový občanský zákoník navíc od ledna 2014 zvyšuje nároky motoristů na pojistná plnění. 

Úpravu sazeb povinného ručení dílčích vybraných segmentů jsme připravili u starších smluv už v průběhu října a listopadu 2013 pro výročí těchto smluv. U nových smluv se změna sazeb týká ledna 2014. V souvislosti se změnou sazeb upozorňujeme zejména na to, že se změna netýká plošně všech segmentů. Jinak jsme přistupovali ke změně sazeb u mladších a jinak u starších řidičů, jinak u rizikových obcí a jinak u nerizikových obcí,“ uvádí Roman Sznapka, produktový manažer Triglav pojišťovny.

Některé pojišťovny v souvislosti se zdražováním nabízejí fixaci ceny povinného ručení až na 3 roky. Výhoda spočívá v tom, že s očekávaným růstem sazeb bude povinné ručení za 3 roky zcela jistě dražší než nyní. Potíž je ale v tom, že fixaci nabízejí pojišťovny převážně u prémiových produktů, které jsou výrazně dražší než jejich nejlevnější nebo středně drahé varianty povinného ručení. „Pokud si klient sjednává pojištění v levnější variantě, je pravděpodobné, že i za tři roky bude platit nižší pojistné, než kdyby si sjednal dražší, a přitom cenově fixovanou variantu,“ upozornil Roman Sznapka.

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články a jeho autorem je Triglav pojistovna. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Povinné ručení v roce 2014