Při výběru záclon a závěsů se vaší fantazii meze nekladou

Ačkoliv většina lidí při zařizování své domácnosti uvažuje spíše o roletách nebo žaluziích, které dobře odstíní světlo během dne a zabrání, aby někdo v noci viděl k vám domů, stálé jsou záclony a žaluzie velmi oblíbené. Hodí se především do tradičně zařízených bytů či rodinných domů. Mnohdy použité žaluzie doplňují a okno tak díky nim vypadá mnohem lépe zvenčí i zevnitř.

Kusové záclony zútulní váš interiér

Jestliže vybíráte záclonu do svého okna, měli byste si ho nejprve důkladně přeměřit a pak ještě ponechat malou rezervu pro dokonalé roztažení záclony. Pokud by byla v délce přesně na okno, byla by příliš napnutá a nevypadala proto dobře. Když hledáte záclonu, která vám nebude ubírat příliš mnoho světla, co proudí do místnosti, doporučujeme zvolit bílou záclonu. Kromě kusových záclon v této kategorii můžete vybírat ze záclon, co se prodávají na metráž. Ty se pak hodí i do atypických oken.

Pestrobarevné závěsy dodají šmrnc vašim oknům

Kromě záclony můžete zvážit také pořízení závěsu. Atraktivní závěsy dnes pořídíte v celé škále variací. Často se vyrábějí i z velmi luxusních materiálů, které vás svým provedením opravdu osloví. Hodí se především do ložnic, obývacích a dětských pokojů či jiných místností, kam si nepřejete, aby bylo po tmě vidět. Barvu závěsů doporučujeme sladit s dalším bytovým textilem, s barvou podlah a stěn. Můžete vybírat mezi jednobarevným i různě vzorovaným provedením.

V kuchyních by například spolu měly ladit závěsy a ubrusy. V ložnici se můžete rozhodnout pro atraktivní kombinaci s povlečením. Pokud závěs zrovna nepoužíváte, můžete ho sepnout ozdobnou sponou. Ta zajistí, že se vám nebude na okně zbytečně plést a stínit. Zároveň díky ní bude vypadat upraveně. Světlé barvy celkově zvětší váš interiér, tmavé a výrazné ho zase zútulní či osvěží. Ještě než si závěs koupíte, představte si, jak bude na vašem okně vypadat. I sebemenší rozdíl v odstínu hraje velkou roli.

0 komentářů u “Při výběru záclon a závěsů se vaší fantazii meze nekladou