Svatební cupcakes

V USA vznikly v nedávné době tak velmi oblíbené Cupcake. V Británii jim říkají vílí dortíky. A to právě pro jejich pohádkový vzhled a chutě.

Tyto malé, neodolatelné koláčky se nám dostávají pomalinky pod kůži. A na svatbách začínají nahrazovat běžné dorty. Jejich historie sahá až do roku 1796. Zde se o nich našla první zmínka v americké knize American Cookery. Název cupcake pochází ještě z minulosti, kdy se koláčky pekly v hrníčcích, nebo v šálcích. Volali je i „number“. A to proto, že se recepty snadno zapamatovali. Dali jste hrnek toho a onoho. Dnes Cupcake mají mnohem složitější recepty. Připravujeme jejich v Muffinových formách a proto se jim podobají. Nepleťte si je však. Cupcake jsou mnohem sladší a těsto je sušší, jsou ozdobené krémem nebo polevou. A právě poleva a krém dělají z cupcakes takovou dobrotu. Od svého vzniku prošly různými změnami a dnes se staly pop kulturou kulinářského světa.

Svatební oznámení od LarisDesign uspokojí svou rozmanitou nabídkou i náročné zákazníky. Navštivte stránku www.svatba-oznameni.cz  a pokud byste potřebovali pomocnou ruku, kontaktujte nás prosím na studio@svatba-oznameni.cz. Rádi Vám rádi pomůžeme s realizací Vašich svatebních oznámení.

0 komentářů u “Svatební cupcakes