Tepelné čerpadlo

Proč tepelné čerpadlo?

Známe celou řadu tepelných zdrojů, které můžeme použít pro vytápění našeho domu či jiné budovy, nebo jimi ohřívat vodu. Například kotle na tuhá paliva, s relativně levným provozem. Baví nás ale stále ještě pravidelně přikládat, vynášet popel, skládat uhlí a připravovat dřevo na další sezónu? Můžeme raději zvolit kotel na zemní plyn a elektřinu, který nemusíte obsluhovat? Jeho provoz je ale díky stále rostoucím cenám primárních energií draze zaplaceným komfortem. Aby jsme ušetřili, uvažujeme o slunečních kolektorech, které využívají obnovitelnou energii. Co když ale celou zimu slunce nezasvítí?

Všechny přednosti a výhody se skrývají v jediném tepelném zdroji a tím je TEPELNÉ ČERPADLO.

Levný provoz

Tepelné čerpadlo je moderní a velmi efektivní zdroj tepla. Pro svůj provoz využívá přírodní teplo, které si zdarma půjčuje z Vašeho okolí a vrací jej zpět prostřednictvím tepelné ztráty vytápěného objektu. Pořízení kvalitního tepelného čerpadla je tedy správným krokem k úsporám energie a tím i úsporám ve Vaší peněžence. Jediné, co zaplatíte, je elektrická energie potřebná pro jeho provoz.

Vysoký uživatelský komfort

Tepelné čerpadlo zvládne s minimálními náklady a bez problému vytápět Váš dům právě tak, jak je s ohledem na klimatické podmínky potřeba, celoročně ohřívat teplou užitkovou vodu nebo vodu v bazénu. To vše bez námahy, zcela automaticky a nezávisle na Vaší přítomnosti. Pořízením tepelného čerpadla ušetříte spoustu času, který pak můžete věnovat své rodině, práci nebo zábavě. Váš čas má také svou cenu!

Šetrnost k životnímu prostředí

Tepelné čerpadlo je velmi šetrné k prostředí, ve kterém žijeme, protože jej nezatěžuje zplodinami hoření a jinými škodlivými látkami. Také z hlediska obnovitelných zdrojů energie je tepelné čerpadlo důmyslnou technologií, která funguje stabilně a spolehlivě, i když slunce nesvítí a vítr nefouká nebo naopak. Tepelné čerpadlo je ideálním zdrojem tepla pro každého, kdo chce šetřit a není mu lhostejné naše životní prostředí.

Nezávislost na monopolních dodavatelích energií

Pořízením tepelného čerpadla se zbavíte závislosti na dodávkách zemního plynu ze zahraničí a získáte zdroj tepla s několikanásobně vyšší účinností. Budete celkově mnohem méně závislí na monopolních dodavatelích primárních energií. Jediná levná energie je v dnešní době totiž ta, kterou si od nich nekoupíte!

0 komentářů u “Tepelné čerpadlo