Víte jak prodat svou nemovitost? Poradíme Vám!

V nýnější době, kdy je doposud znatelný vliv ekonomické recese na realitní trh, jsou si vlastníci nemovitostí vědomi poklesu poptávky a naopak kupující (zájemci) vědí, jak tento stav využít ve svůj prospěch. Ale ani stav ekonomiky neovlivní požadavky zájemců, tedy aby stav domu/bytu odpovídal ceně.

 

 

1) V první řadě je velmi důležité oprostit se od emocí a prodávaný dům/byt začít vnímat jako tržní zboží (ne jako dům/byt, kde jsem vyrůstal, prožil nejkrásnější období svého života apod.).

2) Než začneme dům/byt nabízet k prodeji, je třeba jej uvést do co možná nejlepšího stavu. Důkladná prohlídka nemovitosti vám odhalí problémové oblasti, které je potřeba (v rámci možností) uvést do přijatelného stavu (zbavte se nepořádku a přebytečných věcí, které jste za léta užívání nemovitosti nashromáždili, neboť přeplněný dům/byt působí na potencionálního kupce okamžitě přinejmenším stísněným dojmem a první dojem je pro zájemce velmi důležitý).

– Hlavní místností domu/bytu je kuchyně. Dbejte na to, aby byla čistá a prozářená. Opravíme prasklé kachličky, dlažbu (pokud máme náhradní, tak vyměníme), vyčistíme spáry, vyleštíme kuchyňskou linku. Větší investice do oprav se nedoporučují, neboť vynaložené investice se nemusí vrátit.

Jak při prodeji rozhodně nefotit kuchyň
Koupily by jste?
Takhle je to v pořádku
Nebo spíš tuhle?

Podívejte se jak má vypadat kvalitně nafocená nemovitost.
– U koupelny platí totéž co u kuchyně – čistota a drobné opravy.

– Nátěry zdí a stropů jsou v poměru k nákladům nejlepší investicí. Použijeme neutrální barvy (bílá, béžová apod.).

– Okna a dveře. I zde platí, že čistá okna a dveře působí na zájemce velmi kladně.

– Vstup a zádveří – pěkné vchodové dveře mohou ihned na začátku prohlídky nemovitosti vyvolat dobrý dojem. Pokud dveře potřebují opravit nebo natřít, udělejte to.

– Upravená zahrada, zastřižený trávník a pozemek prostý různého „harampádí“ působí jinak, než-li vzrostlá tráva a skládka starých, nepotřebných věcí někde v rohu zahrady.

Takhle zahradu opravdu nemá vypadat
Takhle zahrada opravdu nemá vypadat
Kterou by jste si vybrali?
Kterou by jste si vybrali?

– Odstraňte nežádoucí pachy!! Pokud máte domácí mazlíčky, jste kuřáci, nebo zrovna sušíte houby dbejte na to, aby nemovitost během prohlídky byla patřičně větrána (nebojte se použít sprej k odstranění pachů).

Myslete na to, že kupující rádi zaplatí za dům/byt, který je v bezvadném stavu, je udržovaný (srovnatelná, ale zanedbaná nemovitost bez údržby se oproti udržované nemovitosti prodá za výrazně nižší cenu).

V druhé části, osvětlíme problematiku stanovení ceny nemovitosti.

Pokud potřebujete poradit klidně  nás kontaktujte.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Reality a jeho autorem je realitka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Víte jak prodat svou nemovitost? Poradíme Vám!