Vysoušení u fénů ustupuje do pozadí, důležité jsou stylingové vlastnosti

Vysoušeče vlasů už dávno nejsou jen nástroje, které nám vysuší vlasy. Moderní fény na vlasy dokážou mnohem více a kvůli vysoušení už je ani tak moc nepoužíváme. Čím dál tím více se fény používají jako stylingový nástroj.

Představte si, že jdete koupit fén na vlasy. Co vás bude zajímat? Za jak dlouho vám s ním uschnout vlasy? Asi ne. Spíše se budete zamýšlet nad tím, jestli má nějaké nástavce, jestli pomůže s krepatěním a tak dále. A proč? Protože s ním chcete vytvořit všechny ty bezvadné účesy. Současné fény dokážou zkrotit krepatící se vlasy, vypořádají se s paradoxem představující vlhkost ve vlasech a umožní vám profesionální úpravu vlasů.

Fény mají celou řadu funkcí a vyhovují tak různým typům vlasů. Jsou konstruovány tak, aby pracovaly v souladu se strukturou vlasů a ne proti ní. Ať už máte vlasy rovné, krátké, dlouhé, barvené nebo vlnité, tak moderní a kvalitní fén na vlasy by si s nimi měl poradit. Raději se ale podívejme na top vlastnosti fénů.

Keramický fén na vlasy

Keramika je fantastický materiál, když přijde na fény nebo žehličky na vlasy. Jeho největší výhodou je, že dokáže rovnoměrně rozprostřít teplo. U žehliček navíc po tomto materiálu vlasy krásně kloužou. Některé profesionální keramické fény produkují navíc takzvané záporné ionty, díky nimž jsou vlasy jemné a lehce upravitelné.

Iontový zázrak

Je vynikající pokud máte vlasy rozlítané a se snahou ke krepatění. Je to častý neduh kudrnatých a vlnitých vlasů. Takové vlasy jsou přirozeně sušší a klasickým fénem se vysuší ještě víc. Iontový fén ve vlasech jakoby uzamkne potřebnou hydrataci a tak vznikají poddajné, hladké kadeře. Snižuje také statickou elektřinu. S tou se pojí, pokud se jí chcete vyhnout, i používání hřebenů a kartáčů z přírodních materiálů.

Příslušenství co se hodí

Většina spotřebičů dnešní doby má nějaké příslušenství a fén není výjimkou. Tyto by se vám ale mohly skutečně hodit. Zúžená tryska soustředí horký vzduch do jednoho místa. Je skvělá pro rovné, nadýchané účesy, kdy se vlasy fénují přes kulatý kartáč. Na druhou stranu difuzér je šikovná pomůcka pro zvýraznění vln a kudrn. Rozmanité nastavení teploty je také dobrou funkcí. Zejména pak studený vzduch, který pomáhá vlasy zafixovat.

0 komentářů u “Vysoušení u fénů ustupuje do pozadí, důležité jsou stylingové vlastnosti