Začínáme s RC modely

Začínáme s RC modelařinou

RC modely se v těchto dnech staly obrovským hitem. Jejich obliba vzrůstá rychleji a rychleji a mnoho lidí by chtělo vlastnit nějaký ten model doma.

Nabídka modelů je vskutku rozsáhlá. Vedle typických modelů, mezi které spadají auta, helikoptéry, letadla a lodě, zde naleznete širokou nabídku tanků, ponorek, pracovních a stavebních strojů atp.

Jednoduše ať jste fanouškem silnic, vzduchu či vody, zajisté si vyberete a najdete přesně to, co jste chtěli. Rozhodnete-li, že si nějaký model pořídíte a podíváte-li se na nabídku internetových obchodů, můžete být trochu zastrašeni obsáhlostí nabídky a všelijakých možností.

Motor

První zmínka určitě patří motoru. Je na výběr mezi elektromotorem a spalovacím motorem. Patříte-li mezi začátečníky, jednoznačně je lepší si pořídit elektromotor. Je sice méně výkonný, než motor na benzín, ale jeho pořizovací cena je nižší. Co ale hlavně, jeho údržba je méně potřebná. Také si nemusíme dělat starosti ohledně kupování a pak následného doplňování pohonných hmot.

Ze začátku Vám určitě bude stačit jediná baterie. V budoucnu však doporučujeme pořídit druhou, neboť doba, po kterou je motor schopen provozu mezi dobíjením je poměrně dosti krátká.

Druh modelu

Pokud je Vám jedno jaký druh modelu si pořídíte, určitě je lepší nějaký model auta. Osvojit si jeho ovládání je jednoznačně daleko rychlejší, nežli třeba letadla či helikoptéry. Pokud ovšem máte sami vybráno, zda chcete auto, letadlo nebo něco jiného, máte vždycky na výběr z možností, které jsou na ovládání jednodušší a opačně. U helikoptér například je nejjednodušší koupit koaxiální. Má dvě vrtule nad sebou a jeho ovládání je jednodušší a hlavně reaguje rychleji na naše příkazy. Podrobněji by Vám však měli poradit sami prodejci, kteří by měli mít vědomosti o tom, co prodávají.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava, volný čas a jeho autorem je hrneck. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Začínáme s RC modely