Zájezdy do Ruska

Rusko informace: Rusko patří bezesporu co se týče kulturního dědictví a přírodních krás mezi nejzajímavější světové lokality pro cestování. Rusko je jediná země na světě, kde se v rámci jedné země vystřídá tolik časových, klimatických pásem a tolik druhů krajiny.Žijí zde stovky velkých i malých národů, několik desítek přírodních a kulturních objektů je na seznamu UNESCO.Především je to nejhlubší jezero na světě – Bajkal, které navštívil snad každý cestovatel a turista, který navštívil asijskou část Ruska.Najdeme zde také mohutné horské systémy jako Kavkaz, na Kamčatce se setkáte s vulkány a gejzíry, protéká zde pět největších řek zeměkoule po Amazonce:

 • Amur
 • Lena
 • Jenisej
 • Ob
 • Volha

Mezi cíle pro rodinnou a pohodlnou dovolenou v Rusku patří Moskva, St.Peterburg a Novgorod-Pskov.V Rusku jsou populární cesty po velkých řekách – Volze, Jeniseji a Leně.Někoho láká lov a rybolov na zájezdy v Rusku – zejména ve východní a severní části.Více Rusko informace naleznete na stránce http://www.zajezdy-rusko.eu/page/1-vse-co-zde-uvidite/

Ruské národní jídlo jsou taštičky z tenkého těsta plněné masem tzv.pelmeni. Dále je velmi populární polévka boršč, pirohy,grilovaný šašlik ruský černý a červený kaviár. Populární ve světě je ruská vodka a ruský čaj.

Ruská kultura vychází z tradic pravoslavného křesťanství, přestože ji silně ovlivnilo období ateistického Sovětského svazu. Některé oblasti ruské kultury dosáhly světového úspěchu. Zároveň je informace Rusko mnohonárodnostním státem, který kromě úřední ruštiny uznává také regionální jazyky jednotlivých menšin. Nejpočetnější menšinou jsou Tataři, kteří stejně jako mnohé národy ruského Kavkazu vyznávají islám.

Zájezdy Rusko patří mezi nejsilnější životní zážitky, ale stále se setkáváme s tím, že turisté, kteří vyrazili na Zájezdy do Ruska pouze s knižním průvodcem a radami známých, kteří „zde kdysi byli“, si stýskají, že díky nedokonalé přípravě ztratili drahocenné dny. Mnoho cestovatelů se vydává na Zájezdy do Ruska nezávisle, ale chybí jim znalost prostředí, jazyka, vzhledem k tomu, že mimo velkých měst jenom velice málo lidí mluví jiným, než ruským jazykem a zájezd Rusko je relativně krátká na to, aby se promíjely chyby a omyly.

Moskva je s více než 11 miliony obyvatel jedním z největších měst světa. Pětimilionový Petrohrad, někdejší hlavní město, je pak především centrem umění, kultury a zájezdy do Ruska. Třetím nejvýznamnějším centrem ruského školství a průmyslu je Jekatěrinburg.

Zájezdy Rusko:

 • Tuva – národní parky, Sajansko-šušenská elektrárna, Abakan
 • Putování Jakutskem, neboli republiky Sacha-varianta zlatokopecká
 • Putování po ruském severu-velký okruh,poloostrov Kola
 • Altaj – země Sinegorje – kombinovaný pobyt – pěší v kombinaci s raftingem
 • Putování Jakutskem, neboli republika Sacha – prodloužená varianta, platba po řece
 • Horská túra Narodnaja – Erkusej

Jsem původem z Ruské federace a v České republice žiji více než 18 let. Podnikám zde a cestování je mou velkou vášní a koníčkem. Dvanáct let po ukončení vysoké školy jsem jako geodet prošel téměř celou asijskou část a sever Ruska, a proto více než dobře znám tyto lokality, kulturu etnik zde žijící a jejich zvyky, zvláštnosti pohybu v drsných přírodních podmínkách apod. Zároveň velmi rád hovořím a zajímám se o kulturní dědictvá. Osobně jsem navštívíl všechny významné památky evropské části Ruska, proto znám spousta Rusko informace.

0 komentářů u “Zájezdy do Ruska