Dovolené se blíží. Jak si ní vychutnat dobrou kávu?

Je to tady!!  Konečně jsme se dočkali letních měsíců, které pro většinu z nás znamenají jedno – dovolenou. Každý si chvíle zaslouženého volna vychutnává jinak, někdo jede prozkoumat neznámé kouty světa, jiným stačí lehnout si k nejbližší vodě a „vypnout“. Ať tak nebo tak, všichni máme společný cíl a sice odpočinek a nabytí ztracené energie.

Ať jste příznivci dovolených all inclusive či si rádi prozkoumáte místní restaurace nebo si vaříte oblíbená jídla sami, každý z těchto způsobů stravování má své klady i zápory. Jedno negativum mají ale všechny způsoby společné. Na první pohled si jej ani neuvědomíte, a přesto jde o  dílnou součást každého dne většiny z nás – o lahodnou kávu.

My, milovníci čerstvé, voňavé kávy, nebo jak nám občas říkají „kafaři“, si bez kávy nedokážeme představit začátek dne natož odpoledne. Ve většině rekreačních zařízeních si můžet kávu bezproblémů dopřát, stejně tak na cestách, kdy k občerstvení využijete nejbližší benzínovou pumpu, ale kolikrát se Vám stalo, že to, co vypadá jako káva je jen cosi s kávovou příchutí?

Naštěstí pro Vás, kteří si šálek kvalitní kávy chcete dopořát kdekoli a kdykoli, máme řešení! Představím Vám hned dva způsoby přípravy kávy, díky kterým si kávu připravíte i na zcela nezvyklých místech.

Filtrovanou kávu nebo espresso??

V roce 2008 představil dánský vynálezce Henrik Jul Nielsen revoluční typ ručního kávovaru s příznačným názvem Handpresso. S jeho pomocí si lahodné espresso připravíte během 20 vteřin za použití jen kávové kapsle a horké vody.

O pár let později byla představena inovovaný typ tohoto kávovaru, tentokrát přizpůsobený přípravě kávy v pohodlí Vašeho auta, Handpresso Auto. S ním vykouzlíte poctivé espresso během 2 minut pomocí kávové kapsle, studené vody a automobilové elektrické zásuvky.

Aerobie Aeropress ruční kávovar

Pokud jste milovníky spíše filtrované kávy, určitě oceníte široké spektrum ručních, kompaktních kávovarů, které si můžete vzít kamkoli s sebou. Ať se jedná o Aeropress, Dripper či French press, vždy Vám k přípravě kávy postačí jen horká voda a namletá káva. Ideální do stanu i apartmánu.

Ruční mlýnek Hario Skerton

Ať už si zvolíte jakýkoli způsob přípravy kávy, neměli by jste opomentou ani kvalitní mlýnek a samozřejmě ty nejlepší kávová zrna. Při výběru kávy by jste se měli soustředit především na čerstvě upraženou a řádně zabalenou kávu. Po jejím namletí si v každém šálku vychutnáte příliv intenzivní chutí a vůní díky velkému obsahu aromatických látek. K samotnému namletí kávy Vám doporučuji využít kvalitních japonských mlýnků značek Hario či Porlex s keramickými kameny.

Všechny zmíněné produkty a mnohem více můžete koupit buď online na www.coffeeandtea.cz nebo v příjemném prostředí kamenného obchodu COFFEEANDTEA v Praze (Táboritská 9, Praha 3).

0 komentářů u “Dovolené se blíží. Jak si ní vychutnat dobrou kávu?