Jak správně koupit auto

1. Vybrání automobilu

Doporučujeme automobil vybírat od specializovaných prodejců, kteří garantují najeté kilometry a prověřený původ vozu.

Doporučení: Porovnávejte srovnatelné, např. vozidlo bez servisní knihy a se servisní knihou. Porovnávejte správně ceny (někde jsou ceny uvedeny s DPH, jinde bez DPH), dále zda cena není vázána na úvěr apod. !!!

2. Zjištění důležitých informací

Férový prodejce automobilů VIN kód zveřejňuje automaticky přímo při inzerci vozu.

Doporučení: Volte vozidlo, které můžete prověřit, tedy to, u kterého znáte VIN. Neposkytnutí těchto informací svědčí o nesolidnosti prodávajícího.

3. Prověření důležitých informací

Zavolejte do značkového servisu vybrané značky. Nadiktuje jim 17 místný VIN vozidla. Požadujte sdělení servisní historie, specifikaci oprav na vozidle a poslední uvedený stav najetých km.

Doporučení: Při neposkytnutí těchto údajů, volejte na jiné zastoupení v ČR nebo na společnost CEBIA.

4. Zamluvení automobilu

Přesvědčte se u prodávajícího, zda uváděná cena není něčím vázána, např. uzavřením úvěrové smlouvy apod. Dále se ujistěte, zda cena je s nebo bez DPH. Domluvte si přibližný datum a čas Vašeho příjezdu k prodávajícímu.

Doporučení: Pokud takto neučiníte, muže se Vám stát, že najedete spoustu km a automobil tam již nebude nebo na místě zjistíte, že cena nesouhlasí, či je něčím vázána!

5. V autobazaru

Automobil si řádně prohlédněte a proveďte ZKUŠEBNÍ JÍZDU. Je-li to možné přizvěte si odborníka či technika nebo si domluvte prohlídku vozidla v nejbližším autorizovaném servisu. Zkontrolujte si veškeré doklady, servisní knihu, počet klíčů k vozidlu a vybavení vozidla.

Doporučení: Pokud Vám autobazar neumožní výše uvedené kroky, je vysoce pravděpodobné, že něco nemusí být v pořádku.

6. Koupě automobilu na úvěr

Nechte si od prodejce automobilů vypracovat nabídku financování na konkrétní vůz.

Doporučení: Někdy se můžete setkat s cenovou akcí na úvěr. Pozor, většinou bývá veškerá sleva na vozidle promítnuta do výše splátek a ne vždy to bude výhodné. Proto nabídku je třeba porovnat.

7. Pojištění automobilu

Samozřejmostí by mělo být sjednání pojištění Vašeho vozidla při koupi a to jak povinného ručení tak nejlépe i havarijního pojištění.

Doporučení: U pojištění bohužel vždy neplatí, co je nejlevnější, je i nejvýhodnější. Je třeba zjistit, o jakou pojišťovnu se jedná, jak je na trhu dlouho, jaké má reference a pověst a jak plní škodní události

8. Koupě a záruky automobilu

K Vámi nově zakoupenému vozu Vám dobrý prodejce automobilů nabídne možnost přikoupit si záruku na mechanické a elektronické závady.

Doporučení: Nechte si vysvětlit na jaké komponenty se záruka vztahuje.

9. Šťastnou cestu

Závěrem již zbývá Vám popřát mnoho šťastně ujetých kilometrů. Doporučujeme nezapomenout pořídit si povinnou výbavu a provést i běžné úvodní servisní práce, jako může být např. výměna rozvodového ústrojí, kontrola autobaterie, provozních kapalin atd.

Doporučení: Vaši přátelé a známí jistě ocení pomoc, kterou jim můžete tímto materiálem poskytnout

Štěstí přeje připraveným!

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články a jeho autorem je andy-auta. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Jak správně koupit auto