Přírodní léčba deprese

Lékaři stav deprese definovali jako dlouhodobě projevující se skleslé nálady u člověka, které se stále prohlubují a onen člověk při nich pociťuje úzkost a pocit samoty. Deprese by se dala snadno přirovnat k tomu, že člověk na své hrudi cítí obrovský a těžký balvan, který se jakoby stále rozpíná a živí se našim tělem, převážně problémy, emocemi a city.Každá deprese je vyvolána dlouhotrvajícím a nadbytečným stresem, tudíž je onen stres její původce. Ovšem někdy se může stát, že depresivní a úzkostlivé stavy jsou zděděny po rodičích, kteří jimi pravděpodobně také trpěli. Ale existuje mnoho způsobů, jak se vyhnout depresím a samotnému stresu, aniž byste museli brát několik měsíců či dokonce let chemická antidepresiva. Antidepresiva problém a příčinu taktéž nenajdou a navíc ani neléčí, pouze utlumí člověka a ještě ke všemu má samotný nástup antidepresivního utlumení velice dlouhý náběh a i spoustu vedlejších účinků. Pacient trpící depresemi se může cítit ,,mimo“, ospale a dezorientovaně, zkrátka jako naprosto omámený.

Co to vlastně je ten stres?

Stres je na prosto přirozená věc a také zároveň přirozená reakce naší psychika na vnější podněty, které můžou být jakékoliv, např. příliš práce, problémy v rodině, úmrtí blízkého. Stres sám o sobě někdy bývá velice užitečná věc, jelikož nás může skvěle nakopnout například k excelentnímu pracovnímu výkonu, ale převážně to bývá velice nepříjemná, psychicky nepříjemná a velice nebezpečná záležitost, jelikož se stresem přichází spousta další věcí. Stres je velice široce spojený s výše zmíněnými depresemi a úzkostmi, ale zároveň také může ovlivnit naše trávicí ustrojí, a to velice negativně. Je třeba, aby se člověk naučil stresu postavit a dokázal a věděl, jak stres zvládnout. Naprostým základem je odpočinek a dostatečný a kvalitní spánek, pokud ovšem člověk nedokáže proti stresu bojovat, vyskytnou se ony zmíněné další projevy, mezi které patří únava, problémy se zažíváním, ztuhlost svalů nebo dokonce zvýšený krevní tlak anebo také dále nespavost, ztuhlý krk, bolest hlavy a zad a samozřejmě naši největší nepřátelé, kterými jsou dvě sestry, tedy úzkost a deprese.

Jak na stres meditací?

Meditace je velice známá metoda na odbourávání stresu a ostatních negativních myšlenek. Při této metodě je potřeba zaměřit se jedině na jednu meditační aktivitu anebo meditační myšlenku. Meditace, která vám pomůže s tím, jak zvládnout stres může mít řadu různých forem, jako je např. Tai-Chi, což je zrovna forma pohybová anebo se také často setkáte s formou kontrolovaného dýchání.

Pokud máte zájem o menší návod na meditaci typu kontrolovaného dýchání, která vám pomůže jak na stres, ale i deprese, budiž vám onen návod dopřán a my si dále následně povíme něco málo o tom, jak se většinou provádí. Při meditaci se většinou leží, měla by se používat rovná podložka, ale postačí matrace, tzv. karimatka, někdo dokonce využívá jen deku nebo ručník. Lehněte si na onu podložku dle vašeho osobního výběru, ruce mějte poležené na břichu a pomalu, ale zároveň i zhluboka se nadechujte a myslete na něco pozitivního a na to samé myslete i při samotném vydechování, většinou se jako jediná dvě slova při myšlení při meditaci používají ,,klidný“ nebo ,,uvolněný“ Představujte si, jak každá část vašeho těla těžkne, ale zároveň se uvolňuje a jak vás postupně začíná omývat teplá energie. Vás a vaše tělo. Nejdřív začněte u hlavy a postupně jděte směrem dolů a meditaci si směle vychutnávejte, poněvadž je velice účinná na to, jak zvládnou stres, ale zároveň i velice příjemná a uvolňující záležitost.

0 komentářů u “Přírodní léčba deprese