Rady pro příjem digitální televize

Přístroj, který se využívá k převodu signálu digitálního na analogový, se nazývá setobox. Toto zařízení si pořizují ti, jejichž televizory nemají zabudovaný digitální tuner. Ale pokud jste vlastníky nového LCD nebo plazmového televizoru, setobox si pořizovat nemusíte. Setobox se umisťuje mezi televizor a anténu. K setoboxu dostanete také další dálkový ovladač, kterým si budete moct volit programy. Ten původní ovladač vám bude sloužit k vypínání a zapínání televizoru. Nemusíte se obávat, že k vašemu televizoru setobox připojit nepůjde, protože ten je možné zapojit ke každému typu. Pokud by váš televizor nebyl opatřen videovstupem, bude potřeba, abyste si zakoupili setobox s modulátorem.

Podle signálu, na který je setobox určen, se rozlišuje několik druhů tohoto přístroje. Existuje setobox, který přijímá signál pozemní, dále signál kabelový, satelitní a internetový. Prodávají se i setoboxy, které dokáží zachytit dva typy signálů současně.

Setobox tvoří několik částí. Tuner je část zařízení, která má na starosti zpracování a dekódování signálu. Díky této části televize zobrazí obraz a zachytí zvuk. Setobox dále tvoří konektor, modulátor, pevný disk, dekodér a EPG.

Na trhu je k dostání několik druhů setoboxů. Nejjednodušší typ setoboxu slouží jen k příjmu digitálního satelitního vysílání a k zachycení digitálního pozemního vysílání. Tento druh seženete zhruba za 800 korun. Dalším typem, který si můžete zakoupit, je setobox se dvěma tunery. Ten zvládne zachytit dva televizní programy současně. Cenově je tento druh setoboxu dražší než prvně zmiňovaný, seženete ho zhruba za tři tisíce korun. Dále můžete v obchodech narazit například na kombinované setoboxy, dále na setoboxy, které mimo jiné zvládají i nahrávat, nebo kupříkladu si můžete pořídit setobox určený pro počítač. Pokud nechcete investovat do settopboxu, doporučujeme satelitní komplety.

Příspěvek byl publikován v rubrice Obchody a služby a jeho autorem je loupaceka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

0 komentářů u “Rady pro příjem digitální televize